Rize'de 'Yaş Çay Destekleme' prim ödemelerine sınırlama

Rize'de 'Yaş Çay Destekleme' prim ödemelerine sınırlama

Rize Ticaret Borsası'ndan yapılan yazılı açıklamada, haksız ödemelerin ortadan kaldırılması amacıyla yaş çay destekleme primi ödemelerine dönüm başına maksimum 2 bin 766 kilogram olarak sınırlama getirildiği açıklandı.

Ajans Pazar / RİZE (İGFA) - Rize Ticaret Borsasından yapılan yazılı açıklamada; Cumhurbaşkanlığı'nın 14 Mayıs 2022 tarihinde 2022 yılı Yaş Çay Ürünü Fark Ödemesi Desteği kilogram başına 30 kuruş olarak açıkladığına dikkati çekti.

ÇAYKUR tarafından destekleme uygulamalarında haksız ödemelerin engellenmesi, belge düzeninin oturtulması, desteklemelerin üretici bazında rasyonelliğinin sağlanması, desteklemelerin tabana yayılmasının sağlanması amacıyla ödemelere dekar başına bir sınırlama getirilmesi talep edildiğine vurgu yapılan açıklamada, "Çay yetiştirilen bölgelerin ekolojik özellikleri nedeniyle çay bahçelerinde verim miktarları iklimsel faktörlere ve çay bahçesinin yaşına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu minvalde 2022 yılı Yaş Çay Ürünü Fark Ödemesi Desteği dönüm başına maksimum 2 bin 766 kilogram olarak yapılacaktır. Kamuoyuna duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Ekonomi 22.06.2022 11:31:56 0Muğla'dan badem üreticisine destek

Bursa'da 6 ayda yaklaşık 6 bin çalışana 'mesleki yeterlilik'

Bakan Nebati'den güçlü ekonomi vurgusu

Obilet'e Rekabet Kurumu'ndan soruşturma

Coşkunöz veri bilimci gençler yetiştirecek

Rekabet'ten Numil Gıda'ya 48,5 milyon lira para cezası

Hayvan yetiştiricilerine ücretsiz yem